Добавяне на домейни и поддомейни извън public_html
В тази статия ще ви запознаем с това как да добавите домейн или поддомейн извън папката public_html или в желана от вас директория.
Добавяне на домейн извън директорията public_html
Необходимо е да следвате следните стъпки, за да добавите даден домейн извън директорията public_html:
1. Необходимо е да достъпите контролният панел (cPanel) с вашите данни: потребителско име и парола.
2. Изберете инструмента Addon Domains (Допълнителен домейни) в cPanel.
3. Попълнете празните полета с името на вашия домейн, поддомейн и посочете директорията, от която желаете да се зареждат вашите файлове.
4. В полето Document Root е необходимо да впишете името на директорията, от която желаете да зарежда съдържанието и натискате бутона Add Domain.
Пример : Домейн името icndemo.net е конфигурирано да зарежда съдържанието си от директория /home/icn/icndemo.net
. За това в полето Document Root описваме името на директорията, в случая icndemo.net.
5. След като добавите домейна, ще се визуализира следният екран. Това означава, че сте добавили допълнителното домейн име успешно.
6. Кликнете линка Go Back и ще видите, че добавеният от вас домейн е коректно добавен в таблицата с допълнителните домейни:
7. С извършването на тези стъпки приключва процедурата по добавянето и конфигурирането на допълнителния домейн в желаната от вас директория.
Конфигуриране на поддомейн извън директорията public_html
Процедурата за добавяне на поддомейн се извършва по същия начин, единствената разлика тук е, че от началния екран на контролният панел избирате инструмента Subdomains.
Необходимо е да следвате следните стъпки за да добавите даден поддомейн извън директорията public_html:
1. Необходимо е да достъпите контролния панел (cPanel) с вашите данни за достъп - потребителско име и парола.
2. Избирате инструмента Subdomains (Поддомейни) в cPanel.
3. Попълвате празните полета с името на вашия поддомейн, домейн и посочвате директорията, от която желаете да се зареждат вашите файлове:
4. Като в полето Document Root е необходимо да въведете името на директорията, от която желаете да зарежда съдържанието. Натискате бутона Create.
5. След като добавите поддомейна, ще се визуализира информация, че сте го създали и конфигурирали успешно:
6. Изберете линка Go Back и ще видите, че създаденият от вас поддомейн е коректно добавен в таблицата с поддомейни заедно с директорията, в която е конфигуриран.
7. С извършването на тези стъпки приключва процедурата по създаване и конфигуриране на поддомейн в директория по ваше желание.