WooCommerce - Импортиране на примерни данни
Съдържание
Веднага след инсталирането на WooCommerce нашият нов онлайн магазин изобщо не изглежда като магазин - няма продукти, поръчки, коментари, отзиви...
Това е умишлено, за да може да започнем веднага да създаваме собствени продукти и да настройваме WooCommerce точно според нуждите на нашия магазин.
Но ако нямаме готов проект и желаем да видим как изглежда магазинa, пълен с примерни поръчки и продукти, разработчиците на WooCommerce са приготвили приятна изненада за нас!
Изтегляне на файловете за импортиране на продукти
Примерните данни за WooCommerce се намират във файл, наречен или, sample-products.csv или sample-products.xml, които се намират в папката на приставките WooCommerce в /woocommerce/sample-data/
.
Можете да го получим файловете за импортиране на продукти по два начина:
1. Изтегляме отново WooCommerce от официалното хранилище на WordPress (https://wordpress.org/plugins/woocommerce/), разархивираме .zip
файла и навигираме до файловете в папката /woocommerce/sample-data/
:
2. Влизаме в нашият cPanel хостинг в ICN.Bg, отваряме файловия мениджър, навигираме от главната директория на WordPress сайта до директорията на търсените файлове /wp-content/plugins/woocommerce/sample-data/
, които през бутона Download изтегляме на нашия компютър:
Импортиране чрез WooCommerce Products
Важно: Този подход се препоръча от разработчиците на WooCommerce.
Ако току що сме инсталирали WooCommerce и все още нямаме нито един създаден продукт, ще видим следната страница, в която трябва да кликнем бутона Внасяне на продукти за да стартираме процеса на импортиране:
Ако сме започнали да създаваме продукти и по-късно сме решили да импортираме примерните продукти и поръчки, от таблото за управление на WordPress трябва да отворим Продукти > Всички продукти и да кликнем бутона Импортиране:
Зарежда се първия раздел Качване на CSV файл в панела за импортиране на продукти:
Кликане върху бутона Browse... отваря диалогов прозорец, където навигираме до файла с продуктите sample_products.csv
, който изтеглихме в началото.
Ако кликнем Показване на разширените опции се отваря вътрешен панел с допълнителни настройки:
Затваряме панела като кликнем Скриване на разширените опции. За да продължим избираме бутона Продължаване.
В следващия раздел Асоцииране на колоните може да свързваме колони с полета на продукти от вградените менюта. Ако нямаме специални предпочитания оставяме настройките по подразбиране:
Списъкът с колони е доста дълъг затова скролираме надолу и кликаме бутона Стартиране на инструмента за импортиране:
Процесът на импортиране отнема известно време като слайдера в раздела Импортиране ни информира за хода на процеса:
При завършване на процеса WooCommerce ни информира за резултата от импортирането:
Ако сме имали създадени продукти и сме маркирали опцията (в първия раздел Качване на CSV файл) съществуващите продукти да се пропускат, отчета от импортирането изглежда така:
Кликане на линка Показване на дневника на импортиранията предоставя допълнителна информация:
С това процесът на импортиране на примерни данни в WooCommerce е завършен.
Импортиране чрез WordPress Importer
Достъпваме интерфейса за импортиране като изберем в главното меню Инструменти > Импорт:
От същия панел може да стартираме WooCommerce Importer, който разгледахме в началото на статията, като кликнем линка Пускане на импортера под етикета WooCommerce продукти (CSV).
Ако досега не сме ползвали WordPress Importer, първо трябва да го инсталираме като кликнем линка Инсталиране сега под етикета WordPress.
След като процесът на инсталиране приключи кликаме линка Пускане на импортера:
В следващия екран през бутона Browse... навигираме до файла sample_products.xml
(обърнете внимание, че двата метода ползват файлове с едно и също име sample_products, но с различни разширения - CSV и XML):
Кликаме бутона Качване и импортиране от файл.
В следващия интерфейс избираме съществуващ потребител от WordPress сайта, на когото присвояваме собствеността на продуктите, които ще импортираме.
Маркираме полето Download and import... за да се изтеглят всички медийни файлове и кликаме бутона Submit:
Изчакваме да завърши процесът на импортираме без да напускаме страницата или да отваряме други интерфейси в WordPress. Зареждане на информацията от изображението по-долу означава, че импортирането е завършило успешно:
Припомняме, че първият метод в статията Импортиране чрез WooCommerce Products се препоръча от разработчиците и съдържа по-интелигентен алгоритъм на работа, който проверява съществуващите продукти преди импортирането и по този начин ни предпазва от дублиране на продукти.
Вторият метод Импортиране чрез WordPress Importer импортира директно продуктите от XML файла без да извършва проверка.